Your browser does not support JavaScript! چرا سوپرمارکت‌ها به نرم افزار فروشگاهی احتیاج دارند؟ | های لاگ
چرا سوپرمارکت‌ها به نرم افزار فروشگاهی احتیاج دارند؟

چرا سوپرمارکت‌ها به نرم افزار فروشگاهی احتیاج دارند؟

سید مهدی طباطبایی | ۹۸/۰۳/۲۵

چنانچه فعالیت های روزانه مدیر یک سوپرمارکت را بررسی نمایید، قطعاً تایید می‌کنید که مدیریت سوپرمارکت کار بسیار دشواری است. تصور کنید صاحب یک سوپرمارکت هستید؛ مدیریت مراجعین و خریداران متعدد، تعداد بالای تراکنش‌ها، بررسی محصولات بسیار متنوع، خرید محصولات جدید و دریافت سفارش تنها بخشی از وظایف شما به عنوان مدیر یک سوپرمارکت است.

وجود تمامی این مشغله‌ها و حجم بالای کار، بسیاری از اوقات باعث سردرگمی شما خواهد شد. مطمئناً شما نیز به فکر یافتن راه حلی خواهید بود تا بتوانید بار این مسئولیت‌ها را کاهش دهید. یکی از بهترین راهکارها ، استفاده از ابزاری است که بتواند مشکلات شما را تسهیل نماید.

خوشبختانه شرکت «های‌سافت» با بررسی دقیق معضلات و نیازهای مدیریت سوپرمارکت‌ها و استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های طراحی نرم افزارها، این ابزار را برای شما فراهم کرده است؛ نرم افزار فروشگاهی «های‌سافت».

اما احتمالاً این سوال برای شما پیش خواهد آمد که اساساً نرم افزار فروشگاهی چیست و چرا سوپرمارکت شما به نرم افزارهای فروشگاهی احتیاج دارد. با ما همراه باشید تا در ادامه دلایل استفاده سوپرمارکت‌ها از نرم افزارهای فروشگاهی را بررسی کنیم.

نرم افزارهای فروشگاهی چیست؟

احتمالاً پیش از این با صندوق‌های فروشگاهی آشنایی دارید و از آنها استفاده کرده‌اید. ابزارهایی که تنها تراکنش‌های شما را ثبت کرده و در نهایت رسیدی از میزان کل آن به شما ارائه می‌کردند. اما نرم افزارهای فروشگاهی را می‌توان نسل بعدی صندوق‌های فروشگاهی دانست.

در واقع نرم افزارهای فروشگاهی یک ابزار چند کاره هستند که بر خلاف صندوق‌های فروشگاهی، تنها به ثبت تراکنش‌ها محدود نمی‌شوند. این نرم افزارها طیف گسترده‌ای از امکانات مختلف مانند ثبت فروش‌ها، مدیریت موجودی انبار، انجام امور مربوط به حسابداری، مدیریت ارتباط با مشتریان و … را برای شما انجام خواهند داد.

اما بهتر است درباره دلایل لزوم استفاده سوپرمارکت‌ها از نرم افزار فروشگاهی «های‌سافت» بیشتر صحبت کنیم.

دلایل استفاده از نرم افزارهای فروشگاهی

همانگونه که گفتیم مدیریت یک سوپرمارکت کار بسیار دشواری خواهد بود زیرا انواع مختلفی از مسئولیت‌ها و وظایف به عهده شماست. نرم افزارهای فروشگاهی قصد دارند با کاهش این مسئولیت‌ها و ارائه یک نگرش کلی نسبت به شرایط، به شما در موفقیت هرچه بیشتر کسب و کارتان کمک کند.

تعریف کالای سریع :

یکی از امتیازات نرم افزارفروشگاهی «های سافت» تعریف و ثبت سریع محصول در کمتر از 30 ثانیه است. بنابراین با توجه به کمبود وقت مدیران سوپرمارکت ها و داشتن تنوع بسیار بالای محصولات، تعریف سریع کالا و عکس گذاری ساده در نرم فزار فروشگاهی «های سافت» امکان فوق العاده ای است که به تسریع و تسهیل روند ثبت محصولات و فروش آن ها کمک شایانی می کند.

علاوه بر این نرم افزار فروشگاهی «های سافت» دارای 800 هزار کالای از پیش تعریف شده می باشد که اکثر این محصولات  در شاخه سوپرمارکت ها است و مدیران سوپرمارکت ها می توانند تنها با یک کلیک کالای از قبل تعریف شده را در لیست محصولات خود داشته باشند. بنابراین این امر کمک شایانی به صرفه جویی در وقت مدیران سوپر مارکت ها می کند. همچنین تغییر قیمت محصولات در «های سافت» بسیار ساده و سریع انجام می گیرد.

مدیریت فروش و ارائه گزارش :

از امکانات ابتدایی اما بسیار مهم نرم افزارهای فروشگاهی، می توان به ثبت خریدهای انجام شده و ارائه گزارش در بازه‌های مورد نظر اشاره کرد. نرم افزار فروشگاهی «های‌سافت» علاوه بر امکان ارائه گزارش میزان کل فروش در بازه‌های زمانی مختلف، می‌تواند میزان فروش یک محصول خاص را نیز برای شما نمایش دهد. بدین ترتیب خواهید فهمید کدام یک از محصولات شما خریداران بیشتری دارد و یا برای فروش بیشتر یک محصول چه اقداماتی باید انجام دهید.

به احتمال زیاد مدت ساعات کاری سوپرمارکت شما به گونه‌ای است که از چندین فروشنده (یا صندوقدار) استفاده می‌کنید. به عنوان مدیر کسب و کار باید بدانید هر کدام از فروشندگان شما چه عملکردی دارند. نرم افزار فروشگاهی «های‌سافت» این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا میزان فروش هر کاربر را به طور مجزا بررسی کنید.

مدیریت انبارداری :

یکی از دشوارترین وظایفی که به عهده مدیران سوپرمارکت‌ها است، مدیریت موجودی محصولات در انبار و فروشگاه است. شما قطعاً دوست ندارید در جواب یک مشتری بگویید محصول مورد نظر را تمام کرده‌اید؟ این پاسخ می‌تواند مشتری شما را راهی فروشگاه رقیب کند.

بنابراین شما به عنوان مدیر سوپرمارکت باید بدانید که در هر لحظه، چه میزان از هر محصولی در انبار و فروشگاه شما موجود است و چه زمانی برای خرید محصول باید اقدام کنید.

فروش اینترنتی :

از مهم ترین امتیازات نرم افزار فروشگاهی «های سافت»،  می توان به قابلیت فروش اینترنتی آن اشاره کرد. امروزه بسیاری از مصرف کنندگان تمایل دارند بدون مراجعه به سوپرمارکت ها، محصولات خود را به صورت آنلاین خریداری نموده و در منزل یا محل کار خود دریافت نمایند. به همین دلیل «های‌سافت» بستری را به عنوان یک وبسایت فروشگاهی آنلاین فراهم نموده است. با استفاده از قابلیت فروش آنلاین نرم افزار فروشگاهی “های‌سافت”، تنها کافیست محصولات خود را وارد نموده تا مصرف کنندگان، کالای خود را از طریق وبسایت مورد نظر آن خریداری نمایند.

بنابراین مدیران سوپرمارکت ها می توانند علاوه بر استفاده از قابلیت فروش حضوری نرم افزار فروشگاهی «های سافت»، از امتیاز فروش اینترنتی آن هم استفاده نمایند.

دسترسی آنی به اطلاعات :

در حال حاضر اگر قصد داشته باشید میزان فروش محصولات، سود بدست آمده در هفته گذشته و یا موجودی انبار خود را بسنجید چقدر زمان نیاز دارید؟ احتمالا باید چند ساعتی را صرف حساب و کتاب و شمارش محصولات کنید و در آخر نیز بخاطر اشتباه محاسباتی، از نتیجه واقعی بی خبر باشید. اما مهمتر از آن، برای بدست آوردن این اطلاعات شما حتما باید در سوپرمارکت خود حضور داشته باشید.

ولی با استفاده از نرم افزار فروشگاهی «های‌سافت» نه تنها هر اطلاعاتی که نیاز داشته باشید به صورت آنی و تنها با چند کلیک به شما ارائه می‌شود، بلکه بدلیل تحت وب (آنلاین) بودن این نرم افزار می‌توانید در هر کجای جهان که حضور داشتید اطلاعات فروشگاه خود را بررسی کنید.

هر چند در این مقاله سعی کردیم مهمترین دلایلی که یک سوپرمارکت برای موفقیت بیشتر به نرم افزار فروشگاهی «های‌سافت» نیاز دارد را بررسی کنیم، اما تنها توانسته‌ایم بخش کوچکی از امکانات فوق العاده این نرم افزار را برای شما بازگو کنیم.

پس اگر تمایل دارید در مورد قابلیت‌های کاربردی و مزایای این نرم افزار برای سوپرمارکت خود آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم به وبسایت مجموعه «های‌سافت» به آدرس highsoft.ir مراجعه کنید.

5/5 ( 2 نظر )