Your browser does not support JavaScript! ویژگی‌های بهترین نرم افزار فروشگاهی | های لاگ | نرم افزار فروشگاهی های‌سافت
ویژگی‌های بهترین نرم افزار فروشگاهی

ویژگی‌های بهترین نرم افزار فروشگاهی

سید مهدی طباطبایی | ۹۸/۰۳/۲۱

امروزه نرم افزارهای فروشگاهی به عنصری اساسی برای موفقیت کسب و کارهای خرده فروشی تبدیل شده‌اند و بسیاری از مدیران فروشگاه‌ها بدنبال استفاده از این نرم افزارها هستند. اما اصلی‌ترین چالش پیش روی مدیران کسب و کارها، انتخاب بهترین نرم افزار فروشگاهی از بین نرم افزارهای متعددی است که در بازار وجود دارند.

مدیران کسب و کارهای فروشگاهی بدنبال این هستند که یک نرم افزار فروشگاهی کامل و جامع برای مدیریت فروشگاه خود انتخاب کنند تا بتواند تمامی نیازهای آنان را پوشش دهد. انتخاب اشتباه نرم افزار فروشگاهی نه تنها باعث هدر رفتن سرمایه کسب و کار می‌شود، بلکه می‌تواند باعث زیان‌های جبران ناپذیری از جمله از بین رفتن اطلاعات و یا بروز اشتباه در صورتحساب‌های مالی و …. گردد.

به همین دلیل انتخاب بهترین نرم افزار فروشگاهی به یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیران کسب و کارهای فروشگاهی تبدیل شده و بخش زیادی از زمان آنها در جستجو و مقایسه این نرم افزارها هدر می‌رود. اما با این وجود، متاسفانه در بسیاری از اوقات باز هم مدیران نمی‌توانند نرم افزار فروشگاهی مناسبی را انتخاب کنند.

به همین دلیل ما در «های‌سافت» تصمیم گرفتیم ویژگی‌هایی بهترین نرم افزار فروشگاهی را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید به راحتی بهترین نرم افزار فروشگاهی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. همراه ما باشید.

استفاده آسان

بی شک اولین و مهمترین ویژگی برای انتخاب بهترین نرم افزار فروشگاهی، راحتی استفاده آن است. استفاده از بسیاری از نرم افزارهای فروشگاهی کار بسیار دشوار و پیچیده‌ای است و برای یادگیری آن به آموزش‌های طولانی و خسته کننده‌ای نیاز است.

باید در نظر داشت که هر چقدر استفاده از نرم افزارهای فروشگاهی دشوارتر باشد، امکان بروز اشتباه و خطا نیز در حین کار کردن با آن بیشتر می‌شود. در ثانی، بهترین نرم افزار فروشگاهی نرم افزاری است که تمامی افراد با هر سطحی از دانش بتوانند از آن به راحتی استفاده کنند.

یکی از نشانه‌های ساده بودن نرم افزار فروشگاهی، امکان تعریف آسان محصولات است. در برخی نرم افزارهای فروشگاهی برای ثبت یک محصول باید مراحل پر پیچ و خمی را طی کنید، در حالیکه یک نرم افزار فروشگاهی خوب، نرم افزاری است که در کوتاهترین زمان و با کمترین تلاش بتوانید یک محصول تعریف کنید.

رابط کاربری جذاب و زیبا

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که برای تشخیص بهترین نرم افزار فروشگاهی از بین نرم افزارهای موجود باید در نظر داشته باشید، رابط کاربری آن است. همانطور که گفتیم نرم افزارهای فروشگاهی متعددی در بازار وجود دارد اما بسیاری از آنها محیطی خشک و خسته کننده دارند.

احتمالا شما هم نرم افزارهایی روبرو شدید که تنها از یک سری جدول و محیطی مانند نرم افزار اکسل تشکیل شده‌اند. در حالیکه هر چقدر نرم افزار فروشگاهی انتخاب شده توسط شما محیط جذابتری داشته باشد، هم استفاده از آن راحت‌تر خواهد بود و هم کاربر را کمتر خسته می‌کند.

امکانات حسابداری

یکی از مهمترین وظایفی که مدیران کسب و کار باید انجام دهند، بررسی تراکنش‌های مالی و محاسبه صورت‌های سود و زیان است. مدیر کسب و کار فروشگاهی باید در هر لحظه بتواند میزان فروش محصولات خود را محاسبه کرده و بداند وضعیت سود یا زیان کسب و کار خود به چه صورت است.

بهترین نرم افزار فروشگاهی آن نرم افزاری است که بتواند فعالیت‌های حسابداری کسب و کار شما را نیز مدیریت کند و بتوانید با استفاده از آن، بینش درستی از شرایط کسب و کارتان داشته باشید.

امکانات انبارداری

یکی از چالش‌های اصلی کسب و کارهای فروشگاهی، انبارداری و مدیریت موجودی محصولات انبار است. احتمالا بسیاری از اوقات با این مشکل مواجه شده‌اید که موجودی یکی از محصولات فروشگاه شما به پایان رسیده است اما شما از آن بی اطلاع بوده‌اید.

پس اگر یک نرم افزار فروشگاهی بتواند این امکان را برای شما فراهم کند که لیست محصولات خود را در آن وارد کنید و هر لحظه از موجودی انبار با خبر شوید، بهترین نرم افزار فروشگاهی است که می‌توانید برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

امکانات ارتباط با مشتریان

بدون شک یکی از راهکارهای تضمین موفقیت کسب و کارهای فروشگاهی، مدیریت ارتباط با مشتریان است. شما به عنوان مدیر یک فروشگاه اینترنتی باید کاری کنید تا با تضمین رضایت خریداران، آنها را مشتریانی وفادار تبدیل کنید. و یا در صورت بروز نارضایتی، سعی کنید آنها را مجددا نسبت به خدمات کسب و کارتان خوشبین کنید.

برای اینکار می‌توانید از ارسال کدهای تخفیف اختصاصی، پیامک‌های تبریک تولد و … استفاده کنید. اگر بتوانید مشتریان خود را در بانک داده‌های نرم افزار فروشگاهی خود جستجو کرده، و میزان و روند تراکنش‌های آنان را مشاهده کنید، یعنی بهترین نرم افزار فروشگاهی ممکن را برای کسب و کارتان انتخاب کرده‌اید.

تحت وب بودن

تا به اینجا ویژگی‌های متعددی از بهترین نرم افزار فروشگاهی را با یکدیگر مرور کردیم، اما هنوز درباره بهترین و ضروری‌ترین ویژگی یک نرم افزار فروشگاهی بینظیر چیزی نگفته‌ایم. ایراد اصلی نرم افزارهای فروشگاهی معمولی این است که برای مشاهده اطلاعات آنها باید حتما در فروشگاه خود حضور داشته باشید. اما اگر یک نرم افزار فروشگاهی تحت وب انتخاب کنید، در هر زمان و هر مکانی که باشید می‌توانید از طریق گوشی تلفن همراه خود به اطلاعات نرم افزار فروشگاهی خود دسترسی داشته باشید.

همچنین ممکن است کامپیوتری که نرم افزار فروشگاهی خود را روی آن نصب کرده‌اید، دچار مشکل شود. در این شرایط اگر از یک نرم افزار فروشگاهی معمولی استفاده کنید، تمام اطلاعات شما از بین خواهد رفت. اما نرم افزار فروشگاهی تحت وب تمامی اطلاعات شما را در یک فضای آنلاین به صورت کامل امن ذخیره می‌کند و هر زمان می‌توانید آن را بازیابی کنید.

استفاده از نرم افزار فروشگاهی یک امر ضروری برای داشتن یک فروشگاه موفق است اما شاید ضروری تر از داشتن نرم افزار فروشگاهی، انتخاب بهترین نرم افزار فروشگاهی موجود در بازار است که بتواند تمامی نیازهای شما را برطرف کند.

برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری درباره انتخاب بهترین نرم افزار کسب کنید، کارشناسان «های‌سافت» آماده ارائه هرگونه مشاوره به شما هستند، تنها کافیست با ما تماس بگیرید.

3.3/5 ( 3 نظر )