Your browser does not support JavaScript! نرم افزار حسابداری تحت وب چیست؟ ( به همراه راهنمای جامع خرید ) | های لاگ
نرم افزار حسابداری تحت وب چیست؟

نرم افزار حسابداری تحت وب چیست؟

ارمیا ذبیحی | ۹۸/۰۱/۲۵

دیگر تصور اینکه یک شرکتی بدون نرم افزار حسابداری، فروش، اتوماسیون داخلی و CRM ( خصوصاً انواع نرم افزارهای تحت وب از جمله نرم افزار تحت وب حسابداری و … ) بتوانند موفق شود عملا دور از ذهن و غیر ممکن است. پس همه‌ي شرکت‌ها از بدو شروع فعالیت خود نیاز به انتخاب نرم افزار مناسب با بیزینس خود دارند.

شاید نرم افزارهای خوب زیادی داشته باشیم؛ ولی مناسب کسب و کار شما نباشند. مثلا نرم افزاری که برای کسب و کار فروشگاهی نوشته شده است، مناسب یک شرکت بازرگانی نیست. در نتیجه یک نرم افزار علاوه بر داشتن قابلیت‌ها و فیچرهای کاربردی و همه جانبه باید مختص بیزینس شما باشد و بتواند تمام KPI ها، روال ها و جریان‌های کاری مجموعه شما را پوشش دهد.

به طور کلی یک نرم افزار سازمانی خوب باید بتواند برای مشکلات و چالش‌های سازمان شما بهترین راه حل ممکن را ارائه دهد. در بحث قبلی به صورت دقیق به مزایای نرم افزارهای تحت وب نسبت به نرم افزارهای تحت دسکتاب و سنتی  پرداختیم.

در این مقاله قصد داریم به انواع نرم افزار حسابداری تحت وب، نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید و بقیه نرم افزار های مورد نیاز صنف های مختلف مانند صنف پوشاک، سوپر مارکت ها و … بپردازیم. مواردی که در ادامه می‌توانید بخوانید عبارتند از:

 • نرم افزار حسابداری تحت وب چیست و چه قابلیت ها و مزیت هایی باید داشته باشد؟
 • اصطلاح نرم افزار حسابداری تحت وب رایگان به چه نوع نرم افزاری گفته می‌شود؟
 • طبقه‌بندی سازمان ها با توجه به اندازه آنها و بررسی نیاز های نرم افزاری هرکدام از آن‌ها کدام است؟
 • بررسی دقیق‌تر نرم افزارهای سازمان‌ها و صنف‌های کوچک و متوسط به ویژه نرم افزار حسابداری تحت وب فروشگاهی اصناف مختلف مانند:
 • نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندرویدی
 • نرم افزار حسابداری فروشگاهی سوپر مارکت
 • نرم افزار حسابداری فروشگاهی پوشاک
 • نرم افزار حسابداری فروشگاهی لوازم تحریر
 • لوازم فروشگاهی ابزار یراق
 • نرم افزار حسابداری فروشگاهی لوازم یدکی
 • نرم افزار حسابداری فروشگاهی کتاب
 • نرم افزار حسابداری فروشگاهی فرش
 • نرم افزار حسابداری فروشگاهی کامپیوتر
 • نرم افزار حسابداری فروشگاهی کاشی، سرامیک و غیره

نرم افزار حسابداری تحت وب چیست؟

نرم افزار حسابداری تحت وب که همچنین نرم افزار حسابداری ابری یا نرم افزار حسابداری آنلاین نیز شناخته می شود، نرم افزاری سازمانی است که در سرورهای از راه دور میزبانی می‌شود و اطلاعاتی را فراهم می کند که از طریق اینترنت با تمامی سخت افزارها قابل دسترسی است.

کاربران می توانند با اتصال به اینترنت کارهای روزانه خود از جمله ثبت اسناد، تایید اسناد، بررسی گزارش‌ها، بستن حساب‌ها، کنترل موجودی، هزینه و غیره را از طریق این نرم افزار از راه دور و بدون حضور در دفتر یا مکان خاصی، با دسترسی کامل انجام دهند. همچنین مدیران شرکت ها هم می توانند گزارش‌های مدیریتی خود را در امنیت کامل چک کنند و بر شرکت خودش کنترل و نظارت مستقیم داشته باشند.

چرا سازمان ها به نرم افزار حسابداری تحت وب نیاز دارند؟

چالش ها و مشکلات موظف به خرید نرم افزار حسابداری تحت وب سازمانی برای کسب و کار خود هستند.

چالش ها و مشکلاتی که شرکت ها را موظف به خرید نرم افزار حسابداری تحت وب برای کسب و کار خود می کند، نسبتاً زیاد هست؛ اما چند نکته کلیدی وجود دارد که هر مدیر هوشمند و دقیقی را برای تهیه نرم افزار حسابداری تحت وب به فکر فرو می برد و هزینه‌های تهیه چنین نرم افزار را توجیه می‌کند. این نکات کلیدی، نرم افزارهای تحت وب سازمانی را برای مدیران صاحبان کسب‌وکار ارزشمند می‌کند و خرید نرم افزار حسابداری تحت وب را به عنوان یک سرمایه‌گذاری ارزشمند برای شرکت‌ها بدل می‌کند.

شاید مهمترین نکته در خرید نرم افزار حسابداری تحت وب، تهیه و تنظیم صورت‌های مالیاتی برای اداره مالیات است. علاوه بر این، بسیاری از شرکت‌ها در انتهای سال و یا در زمان‌های مختلف سال بدون داشتن و خرید نرم افزار حسابداری تحت وب خوب با چالش و عدم شفافیت مواجه هستند.

ازطرفی، تهیه صورت های مالی سود و زیان از دیگردغدغه‌های مدیران در هنگام نزدیک شدن به سررسید پایان سال مالی جدید است. بررسی و شفاف‌سازی سند هزینه‌ها ( خصوصاً اسناد هزینه‌ای با رقم بالا ) از دیگر دغدغه‌های مدیران سازمان‌‌های بزرگ‌، متوسط و کوچک است.

موارد زیر از مهمترین دلایلی است که مدیران و صاحبان کسب‌وکارها به فکر خرید نرم افزار حسابداری می‌اندازد. عدم استفاده از یک نرم افزار حسابداری، شرکت‌ها همواره در ابهام و شبهه فعالیت می کنند. در این شرایط مدیران حتی نمیدانند که ادامه کسب و کارشان به صرفه هست یا نه.

یکی از استراتژی‌های متداول مدیریتی در هر شرکتی کنترل و مدیریت هزینه‌ها است. سوختی‌های بخش انبار، درز و نشت های مالی از مهمترین فرایندهای موجود در این استراتژی است. این استراتژی، بدون خرید نرم افزار حسابداری تحت وب به راحتی میسر نمی‌شود. شاید از خو بپرسید که چرا نرم افزار حسابدرای تحت وب…؟ آیا این مسئله با استفاده از نرم افزار حسابداری تحت دسکتاپ حل نمی‌شود؟

نرم افزار حسابداری تحت وب یا تحت دسکتاپ؟

نرم افزار حسابداری تحت وب شفافیت، سلامت و قدرت کنترل را بر روی حساب‌ها افزایش می‌دهد

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که نرم افزار حسابداری تحت وب شفافیت، سلامت و قدرت کنترل را بر روی حساب‌ها افزایش می‌دهد؛ اما نسخه تحت دسکتاپ نرم افزار حسابداری قادر نیست چنین عملکردی از خود نشان دهد و در بعضی موارد حتی می‌تواند به عنوان ابزاری جهت پوشش و جلوگیری از شفافیت حساب‌ها استفاده شود.

خرید نرم افزار حسابداری تحت وب مناسب برای سازمانتان را دست کم نگیرید. حتماً قبل از انتخاب نرم افزار حسابداری حتما از افراد متخصص و مشاوران قوی کمک دریافت کنید و اطلاعات لازم را برای انتخاب مهمترین پارتنر بلند مدت مجموعه خود جمع آوری و بررسی کنید.

نرم افزار حسابداری تحت وب از نرم افزارهای حسابداری ویندوز بیس یا سنتی کاملاً متمایز است. در نرم افزار های تحت وب دریافت به موقع و سریع گزارش‌های مورد نیاز برای تصمیم گیری به راحتی در دسترس و مهیا است. قطعاً همه کسب و کارها به اهمیت، دقت و سرعت دریافت دیتا از سیستم‌های داخلی و خارج از سازمانشان واقف هستند پس این خیلی مهم هست که شما در هر شرایط زمانی و مکانی بتوانید گزارش‌های مورد نیاز خودتان را داشته باشید.

مورد دیگر در مورد مزیت نرم افزار تحت وب نسبت به نرم افزارهای تحت دسکتاپ، توسعه و عیب‌یابی نرم افزار است. حتماً موقع انتخاب نرم افزار حسابداری تحت وب خوب به توسعه‌دهندگان آن و سابقه کاری آنها هم دقت شود.علاوه بر این مورد، سرعت پاسخ دهی به تیکت‌های پشتیبانی را هم مدنظر قرار دهید.

حتماً موقع انتخاب نرم افزار حسابداری تحت وب خوب به توسعه‌دهندگان آن و سابقه کاری آنها هم دقت شود

نکاتی که در بالا ارائه شد، مهمترین مواردی هستند که صرف زمان و بررسی دقیق در خرید نرم افزار حسابداری تحت وب را برای شما توجیح پذیر می کند. اکیداً توصیه می‌کنیم تا هیچ وقت این بخش را دست کم نگیرید. در صورت عدم توجه به موارد بالا در خرید نرم افزار حسابداری تحت وب، ممکن است بامشکلاتی روبرو شوید که حل کردن آنها علاوه بر هزینه زمان زیادی از شما و مجموعه لازم داشته باشد.

مهمترین مزایای نرم افزار حسابداری تحت وب

به طور کلی اصلی ترین قابلیت و مزایای نرم افزار حسابداری تحت وب را می‌توانیم در موارد زیر جمع‌بندی کنیم:

 1. مروری روشن و شفاف بر وضعیت مالی فعلی شرکت در زمان درست و با دقت بالا
 2. دسترسی به اطلاعات مالی در هر زمان و مکان
 3. دسترسی به اطلاعات و اسناد از سخت‌افزارهای مختلف و توانایی کار با آن
 4. دسترسی همزمان چندین کاربر به اطلاعات و اسناد
 5. اتصال آنلاین به حساب های بانکی شرکت
 6. کاربر پسند بودن و راحتی کار با نرم افزار حسابداری تحت وب که باعث افزایش سرعت ورود داده‌ها و کاهش خطاهای انسانی است
 7. قابلیت توسعه و ارتقا، همچنین قابلیت اتصال آسان و اتوماتیک با زیر سیستم‌های مختلف مثل بخش فروش، خزانه داری و غیره
 8. به روز رسانی خودکار بدون پرداخت هزینه اضافی (معمولا آپدیت‌ها و ورژن‌های جدید نرم افزار حسابداری تحت وب رایگان است)
 9. از بین بردن هزینه‌های سخت افزاری سنگین با کانفیگ بالا، نصب، تعمیر و نگهداری، بروزرسانی و خرابی سیستم همچنین پایین بودن قیمت نرم افزار حسابداری تحت وب
 10. بک اپ گیری اتوماتیک و آنلاین (امنیت داده‌ها) و امنیت بالای خود سیستم
 11. جامعیت و پوشش تمام ماژول‌های اصلی و کاربردی
 12. امکان دریافت گزارش‌های مالی (صورت های مالی، سود و زیان، ترازنامه و غیره) و همچنین گزارش‌ساز حرفه‌ای و آنلاین با توجه به نوع برنامه نویسی و قابلیت درخت واره‌ای بودن کل نرم افزار حسابداری تحت وب
استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب در میان کسب‌وکارها در حال فراگیر شدن است.

به طور کلی یک نرم افزار خوب علاوه بر داشتن مزیت‌ها و قابلیت‌های مطرح شده در بالا، چندین مزیت مهم و حیاتی برای شرکت‌ها و کسب و کارها دارد که در زیر به آنها اشاره می شود:

 1. دسترسی و نظارت بر سازمان از هر مکان و زمانی
 2. کاهش هزینه‌ها و شناسایی نقاطی که سوختی یا ضایعات بالاتر از شاخص‌های صنعت خود دارد
 3. انعطاف پذیری بالا، سریع و همچنین توانایی واکنش یا پاسخ به مشکلات و چالش های پیش رو
 4. بهره وری و کارایی بالای کل سازمان و کاربران
 5. شناسایی هزینه‌های مصرفی به تفکیک و توانایی برنامه‌ریزی به هر کدام از آنها به صورت جداگانه
 6. سرعت بالا و دقیق در سرویس دهی به مشتریان
 7. پایین بودن قیمت نرم افزار حسابداری تحت وب در هنگام خرید نرم افزار حسابداری تحت وب
 8. قابلیت شیر کردن سریع و به موقع اطلاعات با کاربران، مدیران و سهامداران
 9. قابلیت برنامه‌ریزی برای آینده و قابلیت اتخاذ تصمیمات بزرگ با توجه به ورودی‌ها و خروجی‌های مالی به شرکت و همچنین توانایی بازپرداخت های مالی در آینده کوتاه و بلند مدت و غیره

نرم افزار حسابداری تحت وب رایگان معمولاً به چه ورژن هایی گفته می شود؟

شرکت های توسعه و ارتقا دهنده نرم افزارهای حسابداری تحت وب یا نرم افزارهای تحت وب فروشگاهی معمولاً به چندین دلیل یک سری نسخه‌ها را در قالب نرم افزار حسابداری تحت وب رایگان به مخاطبین ارائه می دهند.

نسخه محدود

یکی از این دلایل به سیاست‌های فروش برمی گردد که شرکت‌ها برای اطمینان بخشی از کاربردی بودن نرم افزار خود، نسخه‌ای محدود از نظر دسترسی و تعداد ثبت اسناد را به عنوان نرم افزار حسابداری تحت وب رایگان در اختیار مخاطباشان قرار می دهند تا از طرف مشتری به صورت واقعی بررسی شود و اطمینان و اعتماد لازم برای خرید نرم افزار حسابداری تحت وب جلب شود.

نسخه محدود نرم افزارهای حسابداری انواع مختلفی دارند

حالت دوم همانند حالت اول به سیاست فروش برمی گردد. زمانی اتفاق می افتد که شرکت‌ها معمولاً یک نسخه نرم افزار را برای بازه زمانی مشخص (ورژن 14 روزه یا یکماهه) به صورت نرم افزار حسابداری تحت وب رایگان در اختیار مخاطب قرار می دهند تا تست های لازمه انجام شود.

حالت بعدی، حالتی است که شرکت توسعه دهنده نرم افزار بابت نرم افزار خود پولی دریافت نمی کند و نرم افزار را در قالب نرم افزار حسابداری تحت وب رایگان در اختیار کسب و کارها قرار می دهد و به ازای هر ماه استفاده، و یا بسته به تعداد کاربران که به سیستم وصل می‌شوند، پول دریافت می کنند یا فقط هزینه پشتیبانی دریافت می کنند. البته در روش دیگری، نرم افزار حسابداری تحت وب رایگان به صورت اجاره‌ای در اختیار شرکت ها قرار می‌دهند.

نسخه لایف تایم

در برخی موارد، شرکت‌ها نرم افزار حسابداری تحت وب را رایگان در اختیار افراد قرار می دهند. این در زمانی است که شما یک بار قیمت نرم افزار حسابداری تحت وب را پرداخت می‌کنید و بابت ورژن‌های جدید از شما مبلغی دریافت نمی‌شود و شما به صورت رایگان و بدون پرداخت قیمت نرم افزار حسابداری تحت وب با قابلیت های جدید می توانید از نرم افزار استفاده کنید.

تمام موارد و شرایط مطرح شده برای خرید نرم افزار حسابداری تحت وب رایگان برای نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندرویدی، نرم افزار حسابداری فروشگاهی سوپر مارکت، نرم افزار حسابداری فروشگاهی پوشاک، نرم افزار حسابداری فروشگاهی کتاب و غیره در قالب ورژن های رایگان نیز اجرا می شود و شما می توانید شرکت های مختلف را با استراتژی ها و سیاست های مختلف پیدا کنید که یک یا چند مورد از موارد مطرح شده در بالا را دارا هستند.

طبقه بندی سازمان ها با توجه به اندازه آنها و بررسی نیاز های نرم افزاری هرکدام

تحلیلگران معمولاً سازمان‌ها را با توجه به اندازه (تعداد کارکنان، اندازه فیزیکی شرکت، تعداد مشتریان، محصولات و غیره) به سه دسته تقسیم‌بندی می کنند که هر کدام از این دسته‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد. البته برای طبقه‌بندی انواع سازمان‌ها، طبقه‌بندی‌های مختلفی از نظر نوع فعالیت، ساختار سازمانی و … هم وجود دارد که این طبقه‌بندی‌ها اینجا مدنظر ما نیست.

سازمان‌ها از نظر اندازه به سه دسته کسب و کارهای بزرگ (Large Enterprise Business)، کسب کارهای متوسط (Medium Business) و کسب و کارهای کوچک (Small Business) تقسیم‌بندی می شوند که در زیر هر کدام و ارتباطشان با نرم افزار های که نیاز دارند به تفکیک هر کدام در پایین توضیح داده می شود.

کسب و کارهای بزرگ (Large Enterprise Business)

کسب و کارهای بزرگ به کسب و کارهای گفته می شود که حداقل بالای 250 نفر کارمند داشته باشد

کسب و کارهای بزرگ به کسب و کارهای گفته می شود که حداقل بالای 250 نفر کارمند داشته باشد. این سازمان‌ها معمولاً برای کنترل و نظارت بر عملکرد کارمندان و ارائه سرویس به مشتریانشان معمولاً بوروکراسی و ساختارهای بلند و پیچیده دارند. این سازمان‌ها معمولاً از چابکی لازم برای ارائه خدمات به مشتریان نهایی برخوردار نیستند.

به همین دلیل خیلی وقتها، ساختار خودشون را به صورت یک شرکت مادر متشکل از چندین شرکت کوچک و متوسط در زیر مجموعه تبدیل می‌کنند تا سرعت ارائه خدمات را بالا ببرند و از چابکی لازم برای پاسخ دهی به نیازهای مخاطبان خود برخوردار شوند.

نیازهای نرم افزاری این سازمان‌ها به این صورت است که نرم افزار مورد نظر باید جامع و یکپارچه باشد. معمولاً نرم افزارهای ERP، اتوماسیون‌ها، BPMS ها، نرم افزارهای تخصصی کسب‌وکار خودشان و داشبوردهای هوشمند بیشتر در این بخش قرار می گیرند. شرکت‌ها بدون داشتن چنین نرم افزار های یکپارچه عملا برای ادامه حیاتشان قطعا با مشکلاتی برخورد خواهند کرد در نتیجه داشتن این نرم افزار ها برای بقا و رشد این سازمان ها لازم و ضروری می باشد. بانک ها، شرکت های بین المللی و چند ملیتی، کارخانه های بزرگ و غیره در این بخش قرار می گیرند

کسب کارهای متوسط (Medium Business)

سازمان‌های متوسط نکمترا ۲۶۰ نفر کارمند دارند

کسب و کارهای متوسط به کسب وکارهایی اطلاق می شود که حداقل بین 50 الی 250 نفر کارمند داشته باشند. معمولاً این سازمان‌ها به صورت لوکال فعالیت می کنند و از چابکی و سرعت قابل قبولی هم برخوردار هستند.

نرم افزار هایی که این سازمان‌ها معمولاً نیاز دارند عبارتند از نرم افزار ERP محدود شده و جامع، نرم افزارهای حسابداری، فروش، بازرگانی، انبارداری یکپارچه، CRM، اتوماسیون داخلی، BPMS، نرم افزارهای مدیریت پروژه، داشبوردها، پورتال ها و … . شرکت های بازرگانی و اکثر شرکت های واسطه ای در این بخش قرار دارند.

کسب و کارهای کوچک (Small Business)

به کسب و کارهایی که کمتر از ۵۰ نفر کارمند دارند کسب و کار کوچک گفته می شود

کسب و کارهای کوچک، کسب و کارهایی هستند که زیر 50 نفر کارمند داشته باشند. البته یه بخش بندی دیگری هم در داخل این بخش داریم که به میکرو کسب و کارها معروف هستند که از نظر تعداد کارمندان معمولا زیر 10 نفر هستند. این کسب و کارها معمولا چابک و نوپا هستند که به بخش خاص و ویژه ای از مخاطبین خدمات ویژه ای ارائه می دهند و از چابکی خاصی هم برخوردار هستند.

این سازمان ها معمولاً ساختار پیچیده ای ندارند و با توجه به ماهیت انعطاف پذیر و چابکی که دارند، نیاز به کنترل و ساختار پیچیده ندارند. نیاز به کنترل در این سازمان‌ها در کمترین حالت خود قرار دارد. این کسب‌وکارها معمولا نرم افزارهای خاص خود را دارند که در حین سادگی و یوزرفرندلی بودن ساختاری جامع و کامل دارند که تمام ماژول های آن حوزه را دربر بگیرد.

استارت آپ ها، کسب و کارهای خانگی، فروشگاه داری و غیره معمولاً در این بخش قرار می‌گیرند. در ادامه این مقاله ما قصد داریم بیشتر به نرم افزارهای مورد نیاز صنف فروشگاهی بپردازیم که در زیر هر کدام از نیازهای صنف های مختلف به نرم افزار هایی مانند حسابداری فروشگاهی اندرویدی، نرم افزار حسابداری فروشگاهی سوپر مارکت، نرم افزار حسابداری فروشگاهی پوشاک، نرم افزار حسابداری فروشگاهی کتاب، نرم افزار حسابداری فروشگاهی لوازم تحریر، نرم افزار حسابداری فروشگاهی لوازم یدکی، نرم افزار حسابداری فروشگاهی فرش، نرم افزار حسابداری فروشگاهی کامپیوتر، نرم افزار حسابداری فروشگاهی کاشی و سرامیک و غیره پرداخته خواهد شد.

انواع نرم افزار های فروشگاهی قابلیت ها، مزایا، چالش ها و مشکلات هر صنف

با توجه به موارد مطرح شده در بالا و مواردی که در این قسمت ذکر می شود، نیاز به نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای کسب و کارهای خرد و کوچک بیشتر از قبل ضروریت می‌یابد. مواردی همچون قوانین مالیاتی جدید برای صنف فروشگاه داران، لزوم ارائه فاکتورهای رسمی، صدور سریع فاکتورها، قابلیت کنترل هزینه‌ها، پرسنل و ثبت اسناد دریافت و پرداخت، خرید و فروش، کنترل موجودی انبار در اول و پایان دوره و حتی موجودی آنی و همچنین گزارش‌های به موقع از جمله مواردی هستند که کسب و کارهای کوچک را به سمت خرید نرم افزار حسابداری فروشگاهی پیش می برد و حتی در مواردی برای برخی از اصناف از نظر قانونی استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی ضروری شده است.

فروشگاه ایران مال

به طور کلی مزیت‌های یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای کسب و کارها شامل دقت و سرعت محاسبات، صرفه جویی در هزینه ها، بهبود کارای و بهره‌وری، تهیه و تنظیم آسان گزارش‌ها و صورت های مالی جهت اداره مالیات و دریافت اطلاعات به موقع از وضعیت فروشگاه و غیره می باشد

با توجه به تفاوت هایی که کسب و کارهای مختلف از همدیگر دارند، باید نرم افزاری برای کسب و کار خود انتخاب کنند که مخصوص آن کسب و کار توسعه داده شده و همه‌ی نیازمندی‌های آن صنف، در نرم افزار رعایت شده باشد. در ادامه نرم افزار های مختلف فروشگاهی هر کدام به تفکیک بررسی می شوند:

نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندرویدی

فروشگاه‌های بسیاری از سخت‌ افزارهای قوی استفاده نمی‌کنند یا توانایی کار با نرم افزار های خیلی پیچیده مالی یا حسابداری را ندارند یا علاوه بر داخل فروشگاه از مکان های دیگه هم می خواهند به نرم افزار حسابداری فروشگاهی خود وصل شوند.

برای این گروه کاربران، نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندرویدی طراحی شده است تا با کمترین نیاز به آشنایی با اصول حسابداری بتوانند ثبت های خود را انجام برطرف کنند و گزارش های لازم را از نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندرویدی خود دریافت کنید.

حسابداری اندرویدی

همچنین راه اندازی و اجرای نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندرویدی با کمترین زمان ممکن امکان پذیر می باشد و در موقع راه اندازی هم نیاز به توقف کسب و کارتان ندارد. همچین نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندرویدی همانند بقیه نرم افزار های فروشگاهی قابلیت صدور فاکتور، فاکتور برگشت از فروش، اتصال به چاپگرهای کمری و غیره را دارا می باشد که شما براحتی می توانید عملیات کسب‌کار خود را در آن ثبت کنید مزیت اصلی نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندرویدی شاید کاربرپسند و ساده بودن آن باشد. همچنین قابلیت دیگر نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندرویدی ریسپانسیو بودن آن است.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی سوپرمارکت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه‌های مختلف نیاز به استفاده از تکنولوژی ها هم به صورت قانونی و هم برای ارائه خدمات بهتر برای فروشگاهها ضرورت پیدا کرده است. در این زمینه نرم افزار های مختلفی با توجه به شرایط این حوزه طراحی و درحال استفاده هستند.

نرم افزار حسابداری تحت وب سوپر مارکتی یکی از ملزمات مدیریت سوپر مارکت ها است.

یکی از نرم افزار هایی که همه نرم افزار ها خود را با این نرم افزار همسو و هماهنگ کرده‌اند، نرم افزار حسابداری فروشگاهی سوپر مارکت هست. این نرم افزار تمامی روش‌های فروش (فروش حضوری، فروش آنلاین از طریق سایت، فروش آنلاین از طریق اپلیکیشن های فروشگاهی آنلاین و غیره) را در خود جای می‌دهد. این جامعیت یکی از اصلی ترین مزیت نرم افزار حسابداری فروشگاهی سوپر مارکت می باشد نرم افزار حسابدرای فروشگاهی سوپر مارکت علاوه بر داشتن قابلیت هایی که در مقاله قبلی و بالا مطرح شد باید قابلیت اتصال با دستگاه‌های پوز، بارکد خوان، حساب های بانکی و غیره را نیز داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از فیچرها و قابلیت های نرم افزار حسابداری فروشگاهی سوپر مارکت می توانید از لینک زیر به بخش مربوطه مراجعه کنید.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی پوشاک

همانطور که قبلا بیان شد هر صنفی نیاز به نرم افزار خاص آن صنف دارد و بخش پوشاک نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل نرم افزار حسابداری فروشگاهی پوشاک به بازار ارائه شده است.

دلایل توسعه نرم افزار حسابداری پوشاک مشابه نرم افزار های حسابداری فروشگاهی است

دلایل توسعه نرم افزار حسابداری فروشگاهی پوشاک مشابه نرم افزار های فروشگاهی است که در بالا مطرح شد ولی با توجه به ماهیت کار نرم افزار حسابداری فروشگاهی پوشاک باید ویژگی‌های خاص این صنعت را با راه حلی ساده و کاربردی برطرف کند.

یکی از تفاوت های صنف پوشاک شاید میزان تخفیفات شناور آن باشد که یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی پوشاک خوب باید بتواند این نیاز و نیازهای مشابه دیگر را برطرف کند. برای دریافت اطلاعت بیشتر راجع به قابلیت های نرم افزار حسابداری فروشگاهی پوشاک به لینک زیر مراجعه کنید

https://www.highsoft.ir/features

نرم افزار حسابداری فروشگاهی کتاب و نرم افزار حسابداری فروشگاهی لوازم تحریر

چهارمین نرم افزار فروشگاهی پرکاربرد در صنف فروشگاه، نرم افزار حسابداری فروشگاهی کتاب و نرم افزار حسابداری فروشگاهی لوازم تحریر است که علاوه بر داشتن تمامی قابلیت‌های نرم افزار حسابداری فروشگاهی مانند صدور فاکتور، ثبت اسناد، کنترل هزینه ها و پرسنل، گزارشات مالی و غیره باید قابلیت تعریف چاپ های مختلف یک کتاب، فروش چاپ های مختلف در قالب یک محصول مجزا و گزارش گیری جداگانه و تجمیعی از یک کتاب با چاپ های متفاوت و غیره را داشته باشد.

نرم افزار حسابداری لوازم تحریر و کتاب فروشی

همچنین یک نرم افزار فروشگاهی حسابداری کتاب و لوازم تحریری باید کاملا کاربرپسند و ساده باشد تا کاربران در سریعترین زمان ممکن بتوانند ثبت های خود را انجام دهند. علاوه بر این نرم افزار حسابدرای فروشگاهی کتاب مانند نرم افزار حسابداری فروشگاهی پوشاک باید قابلیت خرید و فروش از طریق بارکد خوان را نیز داشته باشد.

سایر قابلیت های نرم افزار حسابداری فروشگاهی کتاب و لوازم تحریر مانند نرم افزار حسابداری فروشگاهی است. معمولا این نرم افزارها در هسته یکی هستند ولی هر کدام در بخش هایی متفاوت هستند که در صورت نبود این تفاوت‌ها، حتما کسب‌وکار مورد نظر با مشکل مواجه خواهد شد.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی لوازم یدکی، نرم افزار حسابداری فروشگاهی فرش، نرم افزار حسابداری فروشگاهی کامپیوتر، نرم افزار حسابداری فروشگاهی کاشی و سرامیک

هر کدام از این حوزه ها با توجه به پیچیدگی که در حوزه خود دارند نیاز دارند نرم افزار مختص صنف خودشون را داشته باشند. عموماً تفاوتها بیشتر به نوع محصول و خدماتی که ارائه می‌شود باز می‌گردد. مثلا معیار اندازه گیری کالا در یک صنف عدد هست در صنف دیگر بسته، کارتن، رول،متر مربع، گرم و گیلوگرم و … .

نرم افزار حسابداری فروشگاهی لوازم یدکی، نرم افزار حسابداری فروشگاهی فرش، نرم افزار حسابداری فروشگاهی کامپیوتر، نرم افزار حسابداری فروشگاهی کاشی و سرامیک

نحوه فروش و خروج کالا از انبار یا فروشگاه در هرکدام از این صنف ها تفاوت های خاص خود را داراست. بر همین اساس حتما نرم افزار حسابداری فروشگاهی لوازم یدکی قابلیت‌های همچون خرید و فروش با بچ نامبر، قابلیت ردیابی فروش های اتفاق افتاده و همچنین قابلیت استفاده از بچ نامبر برای فاکتورهای برگشت از فروش و غیره را باید داشته باشند. نیاز های این چنینی، نرم افزار حسابداری فروشگاهی لوازم یدکی را از سایر نرم افزار های حسابداری فروشگاهی متمایز می کند.

در مورد نرم افزار حسابداری فروشگاهی فرش شاید مهمترین نکته و قابلیتی که نرم افزار حسابداری فروشگاهی فرش باید داشته باشه امکان فروش اقساطی و امانی فرش، شرایط فروش این کالاها از نظر قیمت و نحوه تحویل با فروش نقدی باشد. یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی فرش خوب باید امکانات و راه حل هایی برای این موارد داشته باشد.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی کامپیوتر و نرم افزار حسابداری فروشگاهی کاشی و سرامیک نیز با توجه به ماهیتشان، نیاز به فیچرها و قابلیت های مختص صنف و صنعت خودشان دارند. شاید یکی از مواردی که در نرم افزار حسابداری فروشگاهی کاشی و سرامیک باید در نظر داشت، قابلیت ثبت کالاها علاوه بر تعداد، بسته و غیره قابلیت ثبت، خرید، فروش و گزارش با واحد متر مربع باشد. این تمایزی است که یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی کاشی و سرامیک با نرم افزار حسابداری فروشگاهی کامپیوتر یا نرم افزار حسابداری فروشگاهی فرش دارد.

نتیجه‌گیری

همانطور که گفتیم، نرم افزارهای یکپارچه مدیریت کسب و کار امروزه نقشی مهم و اساسی در توسعه و پیشرفت کسب و کار بازی می‌کنند. بر همین اساس، به عنوان یکی از فعالان این حوزه توصیه می‌کنیم تا خرید نرم افزار حسابداری فروشگاهی بیش از پیش جدی بگیرید.

نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی می‌توانند در صورتی که به درستی خریداری و استفاده شوند، به تنهایی شما را وادار کنند تا در کسب و کار خود به شیوه‌ای علمی، دقیق و منظم عمل کنید.

پیشنهاد می‌کنیم تا شما قبل از انتخاب نرم افزار، تمام امکانات و انتظاراتی که از یک نرم افزار دارید را لیست کنید و با توجه به درجه اهمیت آن امکانات به نرم افزارهای مختلف نمره دهید و هرکدام که نیاز کسب و کار شمار را بهتر مرتفع می کند را انتخاب کنید.

4.5/5 ( 6 نظر )