Your browser does not support JavaScript! مزایای نرم افزار فروشگاهی برای کسب و کار شما | های لاگ | نرم افزار فروشگاهی های‌سافت
مزایای نرم افزار فروشگاهی برای کسب و کار شما

مزایای نرم افزار فروشگاهی برای کسب و کار شما

مسعود احمدزاده | ۹۸/۰۲/۱۹

یکی از بزرگترین مشکلاتی که فروشگاه‌های مختلف با آن سروکار دارند، حجم بالای تراکنش‌های روزانه است. فرقی ندارد که شما صاحب یک رستوران هستید یا مدیریت یک سوپر مارکت را به عهده دارید. مطمئنا بارها با فرآیند پیچیده و زمانبر پردازش آمارهای فروش مواجه شده‌اید و بدنبال راهکاری برای فرار از این کار طاقت فرسا بوده‌اید. باید بدانید که راهکار طلایی شما اینجاست؛ نرم افزار فروشگاهی “های‌سافت”.

اما به عنوان مدیر یک فروشگاه، مدیریت تراکنش‌ها تنها نگرانی شما نیست و مسئولیت‌های دیگری نیز به عهده شما خواهد بود. به همین دلیل امروزه امکانات نرم افزارهای فروشگاهی تنها به پردازش سریع تراکنش‌ها محدود نمی‌شود. این نرم افزارها در ذخیره سازی آمارهای فروش، مدیریت اثربخش موجودی انبار و … به شما کمک می‌کنند تا در نهایت بتوانید با توجه به داده‌های واقعی، بهترین تصمیم‌ها را برای رشد کسب و کار خود اتخاذ کنید.

در این مقاله از های‌لاگ، مهمترین تاثیراتی که یک نرم افزار فروشگاهی برای کسب و کار شما خواهد داشت را بررسی کرده‌ایم. پس اگر دوست دارید با مزایای استفاده از نرم افزارهای فروشگاهی بیشتر آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نرم افزار فروشگاهی چیست؟

اما پیش از اینکه درباره فواید نرم افزار فروشگاهی صحبت کنیم، بهتر است بدانیم یک نرم افزار فروشگاهی دقیقا چیست.

نرم افزار فروشگاهی ابزاری است که برای پردازش تراکنش‌ها و پیگیری میزان فروش در کسب وکارهای فروشگاهی ایجاد شده‌اند. بر خلاف صندوق‌های فروشگاهی قدیمی که تنها به گردآوری تراکنش‌ها می‌پرداختند، نرم افزار فروشگاهی یک ابزار چند کاره است که امکاناتی جامع و پیشرفته در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

یک نرم افزار فروشگاهی پیشرفته طیف وسیعی از قابلیت‌ها، از ثبت آمارهای فروش تا مدیریت سطح موجودی انبار، خواهد داشت. اما شاید یکی از مهمترین مزیت‌های نرم افزار فروشگاهی، امکان اتصال و یکپارچه سازی آن با دیگر نرم افزارهای کسب و کار است. این کار باعث مدیریت بهتر فرآیندهای کسب و کار و افزایش بهره وری شما خواهد شد.

در ادامه به طور مفصل درباره دیگر فواید استفاده از نرم افزار فروشگاهی صحبت خواهیم کرد.

چرا باید از نرم افزار فروشگاهی استفاده کنیم؟

مدیریت یک فروشگاه می‌تواند کار بسیار دشواری باشد زیرا به عنوان مدیر فروشگاه وظایف متعددی در بخش‌های مختلف فروشگاه به عهده شما خواهد بود. هدف اصلی نرم افزار فروشگاهی اینست که بخش زیادی از بار این وظایف را از دوش شما بردارد تا بتوانید بر دیگر جنبه‌های مهم کسب و کار خود تمرکز کنید.

اما غیر از مدیریت این وظایف و ارائه یک دید کلی از کسب و کار، نرم افزار فروشگاهی مزیت‌های متعدد دیگری برای شما خواهد داشت:

بهبود خدمات مشتریان

اصلا مهم نیست که چه نوع کسب و کاری دارید، خدمات مشتریان بهتر همیشه می‌تواند باعث افزایش درآمدهای شما شود. یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت سیستم خدمات مشتریان، استفاده از نرم افزارهای فروشگاهی است.

نرم افزار فروشگاهی به شما این امکان را می‌دهد تا تمام اطلاعات یک مشتری و سابقه خرید وی را ثبت کرده و از این طریق مشتریان خود را به خوبی مدیریت کنید. شناسایی با ارزشترین مشتریان، رصد تغییرات الگوهای خرید آنها و اتخاذ تصمیماتی برای افزایش تراکنش‌های آنان از جمله کاربردهای نرم افزار فروشگاهی است.

مدیریت موجودی انبار

احتمالا نظارت بر موجودی انبار یکی از چالش برانگیزترین جنبه‌های مدیریت یک کسب و کار است. و این مسئولیت زمانی دشوارتر خواهد شد که یک انبار جداگانه و یا شعبات مختلفی داشته باشید. اما تقریبا تمام نرم افزارهای فروشگاهی ابزاری برای نظارت و مدیریت موجودی انبار برای شما فراهم می‌کنند.

اما نیازی نیست که هر لحظه موجودی انبار خود را چک کنید. در این نرم افزارها می‌توانید حداقل موجودی هر محصول را تعیین کنید تا در صورت رسیدن به این حد، نرم افزار به شما پیام اخطار دهد. با این امکان نه تنها از هدر رفتن محصولات جلوگیری خواهد شد، بلکه می‌دانید دقیقا در چه زمانی باید محصولات را خریداری کنید.

گزارش آمار فروش

شاید یکی از مهمترین امکاناتی که نرم افزار فروشگاهی در اختیار شما قرار می‌دهد، ارائه گزارش‌های مربوط به فروش باشد. نرم افزارهای فروشگاهی به شما این امکان را می‌دهند تا اطلاعات ارزشمندی مانند میزان فروش محصولات، سود روزانه و … بدست آورید.

ممکن است برای افزایش فروش محصولات، کمپین‌های بازاریابی مختلفی اجرا کنید. اما برای تحلیل میزان اثربخشی این کمپین‌ها، باید میزان فروش پیش از کمپین و بعد از آن را مقایسه کنید. محاسبه این تغییرات به صورت دستی کاری زمانبر و با احتمال خطا خواهد بود. اما نرم افزارهای فروشگاهی به سرعت و با دقت بالا این مقایسه را برای شما انجام خواهند داد.

علاوه بر این، می‌توانید تشخیص دهید که کدام محصولات شما فروش کمتری دارند و نیاز به تغییر یا تبلیغات بیشتر دارند.

مدیریت کارکنان
مدیریت کارکنان

مدیریت کارکنان

یکی از چالش‌های همیشگی صاحبان فروشگاه‌ها، نظارت و محاسبه میزان بهره وری کارکنان است. معمولا مدیران زمان زیادی را صرف محاسبه ساعات کاری کارکنان و میزان فروش آنها می‌کنند. اما نرم افزار فروشگاهی این مشکل را نیز برای شما حل خواهد کرد.

شما با استفاده از نرم افزار فروشگاهی می‌توانید برنامه کاری کارکنان و اهداف فروش آنها را تعریف کنید و در انتهای ماه نیز عملکردشان را بسنجید. همچنین این قابلیت باعث افزایش شفافیت در کسب و کار شما خواهد شد زیرا کارکنان نیز می‌توانند عملکرد خود را مشاهده کنند.

دسترسی از طریق موبایل

دسترسی از طریق موبایل

دسترسی از طریق موبایل

اما شاید یکی از بهترین مزایای نرم افزارهای فروشگاهی تحت وب، امکان دسترسی به اطلاعات آن بوسیله گوشی همراه شماست. با این قابلیت شما در هر کجا که باشید، می‌توانید با استفاده از موبایل اطلاعات لحظه‌ای کسب و کار خود را رصد کنید.

هر چند در گذشته صندوق‌های فروشگاهی کارآمد بودند اما با گسترش کسب و کارها و پیچیدگی فرآیندها، اینگونه صندوق‌ها نمی‌توانند نیازهای مدیریت فروشگاه شما را برآورده کنند.

نرم افزار فروشگاهی علاوه بر ارائه یک دید کلی از تراکنش‌های کسب و کار، باعث کاهش زمان و هزینه‌های فروشگاه و افزایش بهره وری آن خواهد شد. نرم افزارهای فروشگاهی راهکاری مناسب برای افزایش نرخ بازگشت سرمایه و رشد فروشگاه شما خواهد بود.

هنوز هم درباره مزایای استفاده از نرم افزار فروشگاهی شک دارید؟ کارشناسان “های‌سافت” آماده‌اند تا شما را درباره استفاده از نرم افزارهای فروشگاهی راهنمایی کنند.

4.4/5 ( 5 نظر )